Gry, które rozwijają pracę mózgu
Nigdy chyba w historii nie byliśmy tak świadomi naszego rozwoju umysłowego i zapotrzebowania na jeszcze wydajniejszą pracę umysłową. Wszyscy starają się jak najczęściej trenować umysł, aby być jak najlepszym pracownikiem i realizować jeszcze lepiej różne kreatywne projekty. Można jednak ćwiczyć umysł, jednocześnie się bawiąc. Od tego w końcu mamy różne ciekawe gry mobilne, w które można sobie zagrać w każdym momencie i w każdym miejscu na telefonie.
Zabawa, która poprawia działanie mózgu
Naukowcy dawno udowodnili, że aktywność umysłowa będzie wpływać na rozwój naszego mózgu i pozytywnie wpływać na jego działanie. Pomóc może nam nie tylko kawa, ale również stymulacja myślenia. Dobrze na umysł wpływa nie tylko czytanie ambitnych książek, ale także różne ciekawe i wciągające mobilne gry. Różne badania naukowe pokazują, że kilkanaście minut dziennie wystarczy, aby już można było odnotować jakieś efekty. Preferencje będziemy mieli indywidualne, a więc warto przetestować kilka tytułów, aby wybrać dla siebie coś ciekawego.
Trening mózgu dzięki Lumosity
Zdaniem znawców tematu Lumosity to obecnie na rynku gier mobilnych prawdziwy lider. Program ma już ponad 70 milionów użytkowników. Do czynienia mamy tutaj z dużą liczbą ćwiczeń umysłowych, które poprawiają zdolności mentalne i pamięć. Ciekawostką jest, że projekt aplikacji opiera się na kognitywnych badaniach naukowych.
Math Workout nie tylko dla matematyków
Na pierwszy rzut oka humaniści mogą być zniechęceni do tej aplikacji, ale całkiem niesłusznie. Program udowadnia, że matematyka to świetna zabawa. Mamy tu dużo różnych zagadek logicznych, a zaletą aplikacji jest to, że będzie monitorować nasze postępy.
Eidetic dobra w przypadku deficytów pamięci
Są też, jak się okazuje, aplikacje, które mogą wpływać na poprawę pamięci w przypadku widocznego jej pogorszenia. Przykładem będzie program na urządzenie mobilne Eidetic. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób starszych, które zaczynają zmagać się z demencją. Aplikacja chętnie jest także wykorzystywana przez osoby z chorobami neurologicznymi wpływającymi na funkcje naszego mózgu. Gra będzie pytać nas na przykład o to, co chcemy zapamiętać. Potem co jakiś czas w nieregularnych odstępach czasu aplikacja powraca do konkretnej wcześniej wskazanej przez nas rzeczy. Poza tym nasze postępy są zapisywane w chmurze, a więc gra może być kontynuowana z wykorzystaniem różnych urządzeń.
Chess Free – czas na szachy
Kto z nas nie uwielbia tego momentu, gdy możemy w końcu pokonać hetmana lub zagrozić królowi? Miłośnicy szachów mają dostęp do bardzo wielu darmowych gier, a aplikacją bardzo ładną i prostą w obsłudze jest gra Chess Free. Prostota obsługi jest szczególnie ważna dla tych wszystkich osób, które dopiero rozpoczynają zabawę z szachami. Początkowo może być trudno, ale dzięki intuicyjnej obsłudze szybko możemy wdrożyć się w grze i z wypiekami na twarzy obserwować postępy rozwijając nasze strategie szachowe. Ogromną zaletą jest to, że jest to gra wieloosobowa z rywalizacją. Poza tym może także działać offline, co także jest sporą zaletą.
Autor: Daniel Malinowski
Settlers, wiadomo 😀
Od dawna wiadomo, że gry nie działają negatywnie, a wręcz przeciwnie!