Gry dla dzieci

Nie jest na pewno dla żadnego opiekuna, czy też rodzica nowością, że trudno jest oderwać dzieci od urządzeń elektronicznych. Szczególnie, jak wiadomo, upodobały sobie smart fony, ponieważ można je trzymać w ręku, a więc jest to elektronika poręczna i dodatkowo można mieć dostęp do najróżniejszych treści. Nie zawsze jednak będziemy zadowoleni z tego, co dzieci oglądają. Maluchy uwielbiają gry, ale nie wszystkie będą przeznaczone dla nich. Dlatego warto korzystać z kontroli rodzicielskiej no i jeśli już maluch nie może się odkleić od smartfona, to dobrze jest zainstalować gry, ale wartościowe.

Wartościowe aplikacje mogą dobrze wpływać na maluchy

Wszelkie badania potwierdzają, że powinniśmy minimalizować jak najbardziej czas, który dzieci spędzają, patrząc w telefony. Trudno jest to jednak to zrobić, skoro na każdym kroku elektronika jest reklamowana i wszędzie korzystamy z monitorów. Na szczęście na rynku jest duża ilość wartościowych aplikacji i gier edukacyjnych. Warto więc się zastanowić nad tym, co można zainstalować, co może na przykład pomagać w procesach poznawczych i stymulować umysł.

Dzieci pokochają AVOKIDDO EMOTIONS

Ta gra dedykowana jest rzeczywiście dla tych najmniejszych maluchów. W grze występują przezabawne zwierzęta, którym można dawać równiejsze przedmioty. Jeśli maluch na przykład podaruje żyrafie czekoladę, to zwierzę ją ugryzie, a potem będzie się krzywić w zabawny sposób. W grę taką można grać razem z dziećmi i jednocześnie rozmawiać o reakcjach zwierząt. To może być doskonały punkt wyjścia do rozumienia emocji takich jak śmiech albo smutek.

Dzieci uwielbiają gry pamięciowe

AVOKIDDO EMOTIONS to kolejny tytuł, obok którego nie da się przejść obojętnie. W tej aplikacji dopasowuje się obrazki do innych. Jest to gra pamięciowa, ale także zadaniem jest wyszukaniem różnic na poszczególnych obrazkach. W miarę gry poziom trudności rośnie. Zabawa, więc na pewno spodoba się dzieciom starszym, które mają większe wymagania intelektualne.

LOGIC FREE – gra typowo logiczna

Ta gra, jak sama nazwa wskazuje, obiecuje zabawę logiczną. Mały gracz oferowane ma 4 tryby. Do dyspozycji mamy labirynt, poprzez który musimy przeprowadzić jerzyka. Kolejnym trybem jest listonosz, czyli alternatywna wersja labiryntu. Pozostałe tryby to Sudoku i Rytm. W tych dwóch ostatnich zabawa polega na dopasowywaniu przedmiotów do konkretnego wzoru. Z uwagi na różnorodność, aplikacja dedykowana może być do starszych, ale także dla młodszych. Stymulacja intelektualna będzie tu gwarantowana.

CREATOR ISLANDS, czyli wirtualna wersja Lego

Na całym świecie nie znajdziemy chyba malucha, który nie lubiłby klocków Lego. Nie brakuje także wirtualnych wersji tej świetnej zabawy kochanej przez dzieci w różnym wieku. Przykładem jest właśnie CREATOR ISLANDS. Po zainstalowaniu na smartfonie dzieci będą mogły z rozsypanych klocków budować równiejsze budowle. To jednak nie wszystko, bo można tworzyć także zwierzęta, a robimy to, żeby było ciekawiej na wyspie. Jeszcze bardziej będzie interesująco, gdy zwierzęta będą pomagać odkrywać kolejne wyspy i następne konstrukcje. Stymulacja kreatywności u maluchów będzie gwarantowana.

 

Autor: Daniel Malinowski

0 komentarzy

  • Kiedyś było więcej kultowych gier jak np mario albo deluxe ski jump 😀

Dodaj komentarz